Gelin Makyajı

Mekana Uygun Gelin Makyajı

gelin makyajı

gelin makyajı


Gelin makyajını yaparken gelinlikten düğün mekanına, aksesuvardan duvağın sekline kadar her seyin bütünlük içinde olmasına özen göstermeli.  Ama gelin makyajınızı  belirleyen en önemli unsurlardan biri düğünü nerede yapacağınızdır.

Kır Düğünü Makyajı

Bu tarz düğünler, yeşilliğin bol olduğu, bahçe tarzı yerlerde yapıldığından makyajda soft renkler tercih edilmelidir. Doğanın içindeki renkler, gelin makyajına yansıtılmaya çalışılır. Ağır pudralar ya da çok ağır bir göz makyajı tercih edilmez, aksine renklerle uyumlu bir softluk oluşturulmaya çalışılır. Göz kalemi elbette kullanılmalı ancak tercih edilecek kalem, ten rengi ve göz rengine uygun olarak seçilmelidir. Her ne kadar hafif bir makyaj yapılacak olsa da fotoğraflarda gözaltının çıplak çıkmaması için gözler kalemle desteklenmelidir. Ayrıca gözlerdeki bakış vurgulanmak isteniyorsa takma kirpik mutlaka kullanılmalı, ama takma kirpiklerin üzeri eyeliner ile desteklenmemelidir. Yüzün alt zeminine ışıltılı pudra sürerek sönük durmamasını sağlanır ancak bu ışıltı belli belirsiz olmalıdır. Tercih edilecek ruj ise gelinin dudak rengine yakın olmalı ve naturel durmalıdır, istenildiği taktirde ruj üzerine parlatıcı sürülebilir. Bu makyajda önemli olan gelini su kadar duru, güzel ve doğanın bir parçasıymış gibi göstermektir. Allık olarak pembe tonlarının tercihi, doğal bir görünüm açısından önemlidir. İlerleyen saatlerde makyajın bozulmaması için makyaj sabitleyici sprey kullanılmalıdır.

 

Düğün Salonu Makyajı

Kır Düğünü Makyajı

Kır Düğünü Makyajı

Kapalı mekanlarda, günışığından ziyade yapay ışıkların kullanıldığı bir atmosfer söz konusudur. Dolayısıyla yapılacak makyajda renkler kendi içerisinde belirgin hale getirilmelidir. Koyu ya da parlak renkler tercih etmek daha doğrudur. Ancak hangi renk kullanılırsa kullanılsın en önemli kural bu renkleri belirgin hale getirmektir. Genelde siyah ya da grinin tonları tercih edilse de renkleri parlak bir görünüme kavuşturmak unutulmamalıdır. Zira mat renkler gecenin ilerleyen saatlerinde yüzü yorgun gösterir. Gelin makyajı yapılırken gelinin cildi ya da yaşı da makyaja yön veren diğer bir unsurdur. Bu nedenle özellikle göz çevresinde kullanılan ürünlerin özellikle kremsi olması, gözaltına kullanılacak ürünlerin de ince yapıda olması gerekir.

Ağır Salon Makyajı

Bu tarz makyajda ten rengi bronzlaştırılırama aynı zamanda gece makyajına uygun olsun diye yüzdeki ışıltı attırılır. Far rengi olarak daha çok koyu renkler tercih edildiği için gözaltlarını daha da aydınlatmak gerekir. Göze biraz daha belirginlik vermek için farın etrafı kontrast renklerle aydınlatılabilir. Bu tarz makyaja en çok yakışan detaylardan biri de simdir. Bu yüzden koyu kullanılan far renginin üstüne simle dikkat çekmek ve kaş altlarının belirginleştirilmesi gerekir. Ruj olarak ise daha belirgin ve koyu kırmızı renkleri tercih etmek doğru olur. Dudakta kullanılan rengin belirgin olmasının bir diğer nedeni de göz makyajından sonra öne çıkan en önemli unsurun dudak olmasıdır. Dudak rengi, geline bir bütün olarak bakıldığında gelinliğe doğru bir geçiş yapılırken çarpıcı olmasını sağlar