iç Çamaşırı

Gelin iç Çamaşırı Hakkında sorulması Gereken 10 Soru

 

Gelin iç Çamasırı

Gelin iç Çamasırı

1 Gelinliğim için alışveriş yaparken nasıl bir iç çamaşırı giymeliyim? Size kendinizi çok iyi hissettirecek ama bir o kadar da rahat çamaşırlar giyin. Dikişsiz ya da belli belirsiz dikişleri olan bir model giyerek yumuşak bir siluet yakalayabilirsiniz.

2 Ne renk bir iç çamaşırı seçmeli-yim? Bu konuda kesinlikle fildişi rengini öneriyorum. Ten rengi çok sıradandır ve beyaz da pek çok kumaş cinsinden kendini belli eder. Eğer beyaz dantelden bir çamaşır kullanmak istiyorsanız, bu isteğinizi gerçekleştirmeyi düğün gece¬nize bırakabilirsiniz.

3 iç çamaşırımı ne zaman almalı-yım9 Gelinliğinize karar verir vermez alın. Böylece gelinlik provalarınıza gider¬ken de çamaşırınızı giyebilirsiniz. Üstelik böylece herhangi bir problem yaşamanız halinde bunu düzeltmek için yeterli vaktiniz olur. Elbisenizi (elbisenin resmi ve kumaş örneği de olur] de beraberiniz¬de götürürseniz, görevli seçim yaparken yaka gelişi ya da diğer konularda nelere dikkat edilmesi gerekeceğini bilecektir.

4 Eğer kendiliğinden yapılandıran bir elbise seçersem yine de sutyene ihtiyacım olur mu? Bu, elbiseye göre değişir. Bazı elbiselerin yapısı, güzel bir döküm sağlanması için yumuşak yapılmıştır. Diğerleri ise tam korseli tarzdadır. Ekstradan bir kaldırma efekti yaratmak istiyorsanız, straplez bir sutyen ya da üst korsesi kullanabilirsiniz. Bir çok markanın farklı ürünlerini topluca satan bir mağazaya giderseniz, pek çok model deneme imkanı bulursunuz.

5 iç göstermeyen bir sutyene ihtiyacım var. Nasıl şeylere bakmalıyım? Dikişsiz olanlara bakın. Sutyeninizin aynı zamanda güzel de olmasını istiyor sanız, ortasında ya da yan taraflarında şık detayları olanları tercih edebilirsiniz.

6 Straplez bir sutyenle nasıl bir kaldırma efekti yaratabilirim? Straplez bir sutyenle hoş bir göğüs dekoltesi yaratmak biraz zordur. Öncelikle sutyenin göğüs kafesinize güzel oturup oturmadığını kontrol edin. Kalp şeklinde yaka gelişi olan elbiseler de göğüsleri daha yuvarlak gösterir.

7 Sırtı açık bir elbisem var. Nasıl bir sutyen seçmem gerekir? Bu tip bir elbise için en uygun sutyen, ön tarafı klasik olan ama arka tarafı olmayan sutyenlerdir. Bunlar, yan taraflarında bulunan yapışkanlı kanatla rı sayesinde vücudunuza yapışırlar.

8 Hem seksi hem de pratik olan bir sutyen bulamıyorum. Hem sizi görünmek istediğiniz gibi gösteren, hem de güzel bir sutyen bulmak bazen gerçekten de çok güç olabilir. Ön tarafında büyük bir fiyonk ya da süsü
olan modellere bakabilirsiniz.

9 iki göğsü ayrı kumaş parçalarının sardığı bir gelinliğim var. Bu elbi-seyle göğüslerimi neyle destekle-yebilirim?
Bu durumda yapışkan kaplı sutyenlerden yararlanabilirsiniz. Pedli kalıplar halinde olan bu sutyenleri göğüslere ayrı ayrı yapıştırırsınız. Elbisenizin göğüs kısımlarının arasında boşluk varsa, bu tip sutyenleri keserek daraltma imka¬nınız da olduğundan sizin için avantajlı olacaktır.
10 Asimetrik kesimli elbiselerle hangi sutyenler giyilir?
Farklı şekillerde takılabilen sutyenleri deneyin. Bunları straplez şekilde takabilir, tekli ya da boyundan bile bağlayabilirsiniz. Üstelik böyle bir sutyen halayınızın da olmazsa olmazıdır.